Kripto Ayısı Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor!

Kripto para piyasası bir anda kan gölüne döndü. Lider kripto Bitcoin 65 bin dolara kadar geriledi. Bunun yanında altcoin projeleri daha sert düşüşler gördü. Bunlardan birisi de Türk kripto yatırımcılarının sepetlerinde yer verdikleri Avalanche oldu. Dahası bu düşüşün devamının gelmesi mümkün. Crypto Capo takma adlı popüler analist, AVAX için daha dipleri işaret ediyor. Teknik analist Tiago Amaral da tekniklerin düşüş öngördüğünü söylüyor.

Crypto Capo AVAX’da daha derin bir düşüş bekliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni haftaya kırmızı bölgede başladı. Dahası bugün düşüş derinleşti ve piyasaya kan banyosu yaptırdı. Crypto Capo takma adlı popüler bir analist, bu düşüşün devamının geleceğini tahmin ediyor. Analist, Bitcoin ve altcoin fiyatlarında bir çöküş öngörüyor. Crypto Capo, piyasadaki son düşüşlerin henüz sona ermediğini ve fiyatların önemli destek seviyelerine ulaşmadığını söylüyor.

Crypto Capo, aşağı yönlü hareketin her düşüşte açılan büyük long pozisyonlar tarafından beslendiğini belirtiyor. Ayrıca, bunun fiyatta daha düşük zirvelere yol açtığını kaydediyor. Analist, özellikle yakın gelecekte Avalanche’da (AVAX) keskin düşüşler olacağını ileri sürüyor. Bu bağlamda Capo, AVAX’ın 24 – 30 dolar aralığına düşmesini bekliyor.

Kaynak: Crypto Capo

AVAX Fiyat Tahmini: Altcoin için 40 dolar masada mı?

Teknik analist Tiago Amaral AVAX’ın teknik resmine bakıyor. Son zamanlarda AVAX’ın Üstel Hareketli Ortalama (EMA) çizgileri ‘death cross’ olarak bilinen bir formasyon oluşturdu. Bu, daha kısa vadeli bir EMA daha uzun vadeli bir EMA’nın altından geçtiğinde meydana gelir. Ayrıca, bu olay piyasada yaygın olarak bir düşüş sinyali olarak kabul görür. Genellikle önemli bir düşüş trendi potansiyeline işaret eder.

AVAX’ın grafiğindeki bu son ‘death cross’ oluşumu, muhtemelen düşüş momentumunun devam edeceğinin habercisi. Ayrıca, muhtemelen yakın vadede fiyatını 40 dolara kadar düşürecek. Bu gösterge, AVAX’ın fiyat hareketlerini izleyenler için özellikle dikkat çekici. Çünkü aşağı yönlü bir trend olasılığının arttığını gösteriyor.

AVAX 4H Fiyat Grafiği, EMA Çizgileri ve SAR. Kaynak: TradingView.

Bununla birlikte, piyasa duyarlılığının değişmesi ve bir yükseliş trendinin başlaması olası. Bu durumda altcoin fiyatının, 59 dolardaki direnç seviyelerini test etmesi gündeme gelir. Ayrıca, AVAX’ın kazançlarını 65 dolara kadar uzatma potansiyeli var.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir