CHP’ye vekil transferine avlanma çıkışı: Dalı bırakmadan başka dal tutmak maymun stratejisi

İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Partisinden CHP’ye milletvekili geçişiyle ilgili konuşan Dervişoğlu CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştirdi.

Dervişoğlu açıklamasında şunları söyledi; ‘Yok yerel seçimlerde şu oldu’,’Yok Bilecek’te şöyle böyle oldu’ türünden gerekçeler yaratarak güya bir haklılık oluşturmaya çaba sarf ediyorlar. Utanın beyler, utanın. Bir milletvekilinin partisiyle bağını koparmadan kendisine siyasi ikbal aramak üzere başka bir partinin kapısında istikbal dilenmesi ne kadar ayıp ise bir siyasi parti genel başkanının böyle bir işe çanak tutmak için plan kurması da aynı derecede ayıp ve utanç vericidir. Biz bu utanca asla düşmeyeceğiz.

Grup başkanvekili aracılığıyla TBMM’de siyaset yapmak yerine avlanmaya çıktıysanız o başka tabi.İşte o zaman siyasi ahlak kurallarıyla bağdaşmayacak bu davranışınıza göstereceğimiz tepkiyi en başında kabullenmiş olacaksınız. Bir dalı bırakmadan bir başka dalı tutmak maymunların hareket stratejisidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir